Kolay Kıymalı Makarna Sosu Tarifi


Merhaba pek sevgili takipçilerim.Bugün enfes bir kıymalı makarna sosu yapacağız.Tarifimiz hem kolay hemde çok fazla malzeme gerektirmeyen bir tarif olduğu için sizler için ideal bir tarif.Sonuçta genelde fakirler bu tarifi yapıyor yoksa git nusr-et e steak bilmem ne ye değil mi:)Kıymalı makarna sos tarifi için malzemelerinizi Bim'den ayarlayın ve hadi başlayalım artık şu sos tarifine.


Kıymalı makarna sossuz olmaz.Sonuçta sade kıymayı koyduğunuz zaman çok yavan ve lezzetsiz oluyor.Bu sebepten dolayı hafif sulu enfes bir sos şeklinde makarnamıza katmak çok daha keyif verici olabilir sevgili hanımlar.

Kıymalı makarna sosu için gerekli malzemeler:
  • Kıyma (Az yağlı Bim'deki kıymalar olur)
  • Sıvı yağ,domates ve az tereyağ,ben fakirim diyorsanız margarin
  • Maydanoz,kırmızı biber,tuz,
Gördüğünüz gibi fakir zengin herkesin alabileceği malzemeler bunlar sonra bana mesaj atmayın pahalı yemek tarifleri veriyorsun diye.Lanet olsun ben burada siz değerli takipçilerim için uğraşıyorum bana ne pahalı yemeklerden.Ne işim olur pahalı yemeklerle.Siteyi makarna üzerine kurmuşum gidip steak mı yapıyım yani.Steak nedir bilmeyen fakirler için steak pahalı bir et çeşiti duymamanız normal.

Artık gelelim kıymalı makarna sosu nasıl yapılır?Bunu öğrenmeye.Kıymanızı sıvı yağı boşalttığınız tavada kızartmaya başlayın.tavanız hayvan gibi olsun ki sos sıçramasın bide gidip lanet evi temizlemekle uğraşmayın.Kızarttığınız kıymanızın içine domates rendenizi katın ve iyice karıştırın.Suyu biraz çekilinde tuz,kırmızı biber isteğe göre karabiber vs. ekleyin.En son içine tereyağ atın ve erimesini bekleyin.Sonrada yaptığınız makarnanın üzerine boşaltıp kıymalı makarnanızı yiyin.İşte bu kadar karnın doyduysa artık git ve tv izle.Hoşçakal yarın yine görüşeceğiz.Yorumlar

Popüler Yayınlar